fbpx
ABI
Miks on VPN ühendus suurepärane lahendus kaugtöö jaoks?

Enamike ettevõtete puhul on kontorist eemal töötamise suurimaks riskiks turvalisus, mis omakorda seab valiku ette, kas võtta see risk või siiski piirata töötaja vabadust täita ülesandeid väljaspool kontorit. VPN (virtuaalne privaatvõrk) võimaldab ebaturvalist kanalit, näiteks Internetti, kasutades luua turvalise ning krüpteeritud ühenduse ettevõtte sisevõrguga. Tekkiv olukord ei erine sellest kui töötaja viibib kontoris, laiendades kontori piire sisuliselt kõikjale.

Võta töö koju kaasa

Neile, kes soovivad aeg ajalt lihtsalt väljaspool kontorit tööd teha, olgu siis põhjuseks haige laps või ebamugav transpordiühendus töökohaga, sobib hästi point-to-point VPN, mis tähendab sisuliselt mobiilset töökohta, ühendust kahe arvuti vahel. Töötaja pääseb VPN ühenduse abil ligi kõikidele ressurssidele, mida ta saab kasutada kontori sisevõrgus viibides, olgu siis tegu raamatupidamistarkvaraga, kliendihaldusprogrammiga või lihtsalt failiserveritega. See eeldab vaid arvutisse spetsiaalse tarkvara installeerimist, mis võimaldab ettevõtte võrku sisse logida.

Ühenda ettevõtte erinevad kontorid

Pole ka harv juhus, et firmal on ühes või mitmes riigis terve hulk esindusi, kõigi kontorite ühendamine VPN ühenduse abil lihtsustab igapäevast tööd kordades — failiserverid, IP-telefonid ja terminalserverid töötavad kogu ettevõtte ulatuses nii, nagu asuks kõik ühes kontoris koos.

Peamine eelis, mis seeläbi tekivad, on tööprotsessi lihtsus, sest töö erinevate andmetega ei erine millegi poolest võrreldes tavapärase kontori sisevõrguga. Midagi pole vaja täiendavalt üles või alla laadida, võib kindel olla, et töökeskkonnas on salvestatud just kõige värskem versioon failist ning see on kõigile ühtmoodi kättesaadav.

VPN ühenduse kasutusele võtmiseks pakuvad võimalusi nii erinevad levinud serveritarkvarad kui tulemüürid. Riistvara osas on mõistlik kasutada spetsiaalseid ruutereid ja tulemüüre, näiteks meie valikus on CISCO ASA tulemüürid, mida peetakse hetkel maailma parimateks. Kuigi mitmed kodukasutuses olevad ruuterid võimaldavad ka VPN-i seadistamist, ei tarvitse need lahendused vastata ärikasutajate ootustele.

Hakkasid mõtlema, et ka sinu ettevõte võiks vajada IT-teenuste alast abi?
Tutvu lähemalt Pro IT pakutavate teenustega ning võta meiega ühendust ja leiame sulle parima lahenduse.

 

Veel tehtud töid

IT-süsteemid 30+ hotellis

Loome hotellide süsteemide vahel sünergia. Virtualiseerime serverid, tekitame dokumentide jagamiseks ühtse ja turvalise lahenduse ning loome keskse AD-domeeni. Vaata Unique Hotels grupi näidet.

Loe edasi
IT-süsteemide haldamine

Analüüsime IT-süsteemide olukorda. Hooldame arvutitöökohti, LAN- ja wifi-võrke, tehastevahelisi VPN-tunneleid, tulemüüre, rakendusservereid, e-maili servereid ja virtuaalserverite hoste. Vaata Ruduse näidet.

Loe edasi
1000+ kasutajat wifi-võrgus

Oleme projekteerinud väga suure kasutajaskonnaga wifi-võrke, mis on vastu pidanud üle 7 aasta. Üks keerukamaid wifi-projekte Pro IT portfellis on Tallinna Ülikooli wifi-võrk. Loe TLÜ võrgu näitest.

Loe edasi
Suured projektid suurklientidele

Pro ITl on üle 10 aasta kogemust suurklientide IT-süsteemide ja wifi-võrkudega. Projekteerime, teostame ja haldame ka kõige keerukamaid süsteeme. Vaata kõiki tehtud töid.

Loe edasi


+372 682 5770

Pärnu mnt. 105 (7. korrus), 11312, Tallinn

© 2022 Pro IT Teenused OÜ BlogKasulikku