WPA2 vs WPA3: Kumb on turvalisem ja kas peaksin WPA3 kasutusele võtma?

WiFi turvalisus on muutunud üha olulisemaks digitaalajastul, kus juurdepääs internetile on hädavajalik. Wi-Fi võrkude kaitsmiseks on välja töötatud erinevaid turvaprotokolle, nagu WPA2 ja WPA3. Selles artiklis vaatleme, mis on nende kahe turvaprotokolli erinevus ning kas peaksime WPA3 kasutusele võtma.

WPA2 on turvaprotokoll, mida kasutatakse enamikus WiFi võrkudes. See kasutab AES-CCMP krüpteerimist, mis on tugev ja usaldusväärne meetod, kuid on ka mitmeid haavatavusi. Üks levinumaid haavatavusi on nn KRACK rünnak, mis võimaldab häkkeritel WiFi võrku sisse murda ja krüpteeritud andmeid lugeda. Kuna WPA2 on juba mõnda aega kasutusel olnud, on selle haavatavused laialt levinud ja häkkerite poolt hästi tuntud.

WPA3 on uusim turvaprotokoll, mis on välja töötatud WPA2 haavatavuste parandamiseks. WPA3 kasutab tugevamat krüpteerimist, milleks on Simultaneous Authentication of Equals (SAE). See protokoll kasutab individuaalseid võtmeid iga seadme jaoks ning lisab täiendavaid kaitsekihte, sealhulgas uue funktsiooni, mida nimetatakse Forward Secrecy. See funktsioon tagab, et kui häkkerid suudavad ühe seadme võtmega krüpteeritud andmeid dekrüpteerida, ei saa nad dekrüpteerida teiste seadmete andmeid samal võrgul.

Kui oled mures oma WiFi võrgu turvalisuse pärast, on soovitatav kaaluda WPA3 kasutuselevõttu. WPA3 pakub oluliselt tugevamat turvalisust kui WPA2 ning selle uued funktsioonid tagavad täiendavaid kaitsekihte, mis muudavad WiFi võrgu häkkimise oluliselt keerukamaks. Siiski tuleb meeles pidada, et kõik seadmed ei toeta WPA3, seega veendu, et sinu seadmed on ühilduvad enne WPA3 kasutuselevõttu.