fbpx
ABI
Mis on VPN ning milleks seda vaja on?

VPN

 

VPN on üks laialdasemalt kasutatud IT-termin, millest me võib-olla päris hästi aru ei saa. Küll räägivad sellest erinevad ette hüppavad hüpikaknad kui ka mainekad digiajakirjad. Mis see täpsemalt on ning miks peaks kellelgi seda vaja olema? Siin on Sulle lühiülevaade.

 

VPN on lühend inglise keelsest terminist Virtual Private Network ehk eesti keeles virtuaalne privaatvõrk. Selle peamiseks ülesandeks nagu nimigi ütleb on luua võrk, mis on privaatne ja turvaline ning kuhu keegi teine ligi ei saa. Nimelt internet on avalik koht ning siin võib juhtuda, et kodukontorist tööd tehes võivad delikaatsed kliendiandmed pahatahtlike kolmandate osapoolte kätte sattuda. VPN- ülesanne on  krüpteerida andmed nii, et isegi, kui keegi kolmas peaks need kätte saama, pole neid võimalik lugeda.

 

Milleks VPN-i kasutatakse?

 

Peamiselt kasutavad VPN-i ettevõtted, et saaks harukontorite vahel turvaliselt andmeid jagada või töötajatel oleks võimalik ettevõte sisevõrku logida ka kodus või reisil olles. Virtuaalset privaatvõrku kasutades ei erine kaugtöö tegemine oluliselt turvalises sisevõrgus töötamisest ning andmed ei satu pahatahtlikesse kätesse. Eraisikud kasutavad VPNi veel enda identiteedi, asukoha või IP aadressi varjamiseks.

 

Tasuta vs tasuline VPN

 

Selle teenusega kaasnevad teenusepakkujale kulud ning seetõttu tasub olla skeptiline tasuta pakkujate suhtes. Kui tasulise VPN-i puhul tead, mida neile vastu annad, siis tasuta teenusepakkuja puhul ei ole see alati kindel. Seepärast ongi VPN-i pakkujat valides on mõistlik eelistada mainekaid ettevõtted, sest nemad järgivad andmekaitse seadust ning kõiki teisi Euroopa liidu ja Eesti vabariigi õigusakte.

Meie virtuaalse privaatvõrgu teenuse leiad siit: https://www.proit.ee/vpn/

 

Veel tehtud töid

IT-süsteemid 30+ hotellis

Loome hotellide süsteemide vahel sünergia. Virtualiseerime serverid, tekitame dokumentide jagamiseks ühtse ja turvalise lahenduse ning loome keskse AD-domeeni. Vaata Unique Hotels grupi näidet.

Loe edasi
IT-süsteemide haldamine

Analüüsime IT-süsteemide olukorda. Hooldame arvutitöökohti, LAN- ja wifi-võrke, tehastevahelisi VPN-tunneleid, tulemüüre, rakendusservereid, e-maili servereid ja virtuaalserverite hoste. Vaata Ruduse näidet.

Loe edasi
1000+ kasutajat wifi-võrgus

Oleme projekteerinud väga suure kasutajaskonnaga wifi-võrke, mis on vastu pidanud üle 7 aasta. Üks keerukamaid wifi-projekte Pro IT portfellis on Tallinna Ülikooli wifi-võrk. Loe TLÜ võrgu näitest.

Loe edasi
Suured projektid suurklientidele

Pro ITl on üle 10 aasta kogemust suurklientide IT-süsteemide ja wifi-võrkudega. Projekteerime, teostame ja haldame ka kõige keerukamaid süsteeme. Vaata kõiki tehtud töid.

Loe edasi


+372 682 5770

Pärnu mnt. 105 (7. korrus), 11312, Tallinn

© 2022 Pro IT Teenused OÜ BlogKasulikku